Praca z młodzieżą w kryzysie

Krzysztof Łyżwiński Aneta Kalbarczyk Patryk Fajdek Psycholog Radom

Problem zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży w Polsce jest dzisiaj niewątpliwie jedną z ważniejszych kwestii, nad którą należy się pochylić w różnych aspektach jego występowania. 

Statystyki biją na alarm, ogromna liczba młodych ludzi cierpi na depresję, dokonuje samookaleczeń lub jest uzależniona od środków psychoaktywnych.   Dłużej nie można było przechodzić obojętnie obok tego tematu. Dużą nadzieją na zmiany jest dostrzeżenie przez wiele instytucji problemu i poszukiwanie rozwiązań i pomocy dla tych młodych ludzi.  

Nasza dzisiejsza wizyta u Pana Wicewojewody Patryka Fajdek również była skoncentrowana na poszukiwaniach najlepszych pomysłów w tym ważnym temacie. 

Wiemy, że kiedy wspólnie połączymy siły uda nam się  pomóc naszym dzieciom i uczniom. 

Korzystając z okazji  gratulujemy Panu Patrykowi Fajdek nominacji na stanowisko Wicewojewody Mazowieckiego i życzymy sukcesów.

Rodzicu, nauczycielu wiemy, że masz mnóstwo ważnych spraw do załatwienia, ale spróbuj zatrzymać się chwilę dłużej,  kiedy zaniepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka, ucznia. Często ich zachowania dla nas dorosłych to młodzieńcze wybryki, fanaberie. Dla nich NIE. Dla tych młodych ludzi depresja, samookaleczenia, środki psychoaktywne  to często krzyk rozpaczy „ZOBACZ MNIE”  „POMÓŻ MI” „JUZ NIE DAJĘ RADY”.

Nie bądź obojętny wobec swojego dziecka.

Scroll to Top